OpenCart ile Neler Yapabilirsiniz?

Opencart, internet üzerinden alışveriş yapabileceğiniz açık kaynak kod sistemidir.

Opencart, internet üzerinden alışveriş yapabileceğiniz, ürünlerin satışa sunulduğu sitelerin temelini oluşturan, Php yazılım dili ile yazılmış, MySQL veri tabanına sahip açık kaynak kod sistemlerinden biridir. Günümüzde kullanılan e –ticaret sitelerin bir kısmı opencart ile yönetilmektedir. Opencart’da diğer açık kaynak kod sistemleri gibi gönüllü geliştiriciler ve Opencart geliştirip kullanıma sunan yazılım ekibi tarafından yeni eklentilerle geliştirilmektedir.

Open Cart açık kaynağa sahip; ekli belgeler; sınırsız kategori, ürün ve üretici; cazip, çoklu dil, vergi oranları ve ürün incelemeleriyle birlikte derecelendirme; indirilebilir ürünler; otomatik görüntü yeniden boyutlandırma; sınırsız bilgi sayfası; indirim kupon sisteminde yerleşik; nakliye ağırlığı hesaplama; modül sistemi; ilgili ürünler; yedekleme ve geri yükleme araçları; satış raporları ve yazdırılabilir faturalar. Aynı zamanda SEO dostudur.

 

OpenCart ile Neler Yapabilirsiniz?

 

Kolay kurulum yapabilir, e –ticaret sitenizi kolayca yönetebilir, basit bir şekilde ödeme modüllerini yönetebilirsiniz.

Ödeme yönetimi entegrasyonu ve sanal poslar ile bütün bankaların sanal pos modüllerini kullanabilirsiniz.

Sitenize istediğiniz kadar ürün görseli ekleyebilir, her görsel için tanıtım yazıları ekleyebilir ve kullanıcıların yorum yapması için alan ayırabilirsiniz.

XLM sistem uyumu ile penta, arena gibi tedarik sistemlerini kullanabilirsiniz.

Tema seçimlerinde sağladığı çeşitlilik ve kolaylık sayesinde e –ticaret sitenize istediğiniz özelliklerde tema seçimi yapabilirsiniz.

Dünya genelinde kullanılan açık kaynak kod sistemi olması nedeniyle birçok dil eklenti paketi bulunan opencart ile sitenizi istediğiniz dile çevirip dünya çapında yayın yapabilirsiniz.

Alış veriş ve ödeme sistemleri güvenliğini, SSL ve PCI sistemleri ile uyumlu eklentileri ile sağlayan opencart, kullanıcıların ödeme bilgilerini güvenli bir şekilde veri tabanında muhafaza eder.

Geliştirilmiş eklenti paketi ile sosyal medya da istediğiniz sitede reklamınızı veya ürün tanıtımınızı tek bir tıkla yapabilme imkanınız vardır.

 

Abonelik temelli e-ticaret platformları ve web sitesi üreticileri çağında, bazen ücretsiz bir çözüme sahip olmak güzeldir. OpenCart gibi bir açık kaynak seçeneğine baktığınızda, aldığınız tam olarak budur. Bedava indirmeye açık, kendi barınağınızı bulabilir ve herhangi bir ödeme yapmadan yükseltme yapabilirsiniz.Aldığınız OpenCart ürününü WordPress'e benzer şekilde çalıştırabilir ve uzantılar yardımıyla genişletebilirsiniz. Hangi uzantıları kullanılacağı seçilebilir.

OpenCart, uzantıları koleksiyonu hakkında konuşurken oldukça iyi sonuçlar vermektedir. Pek çok geliştirici bu uzantıları yapmak için çalıştığından, mağazanızla bütünleştirmek için çok çeşitli eklentileriniz var. Pazar, ürün yayınları, raporlar, nakliye yöntemleri ve ödeme ağ geçitleri gibi şeyler için binlerce tema ve uzantıyla doludur. Pazarın en büyük kısmı, uzantıların çoğunun, normal web siteleri için eklentiler bulduğunuz WordPress gibi bir platformun aksine, e-ticaret için yapılmış olmasıdır.