En İyi SEO Araçları Neler ?

Google'da ve diğer arama motorlarında, sonuçlar sayfası genellikle sayfanın üst kısmında ücretli reklamları ve ardından normal sonuçları veya arama pazarlamacılarının "organik arama sonuçları" dediği şeyi gösterir.

 

SEO (Arama Motoru) Optimizasyonu Nedir?

Google gibi arama motorlarında sayfaların daha üst sıralarda yer alması sanatı ve bilimidir. Arama, insanların çevrimiçi içeriği keşfetmesinin ana yollarından biri olduğu için, arama motorlarında daha üst sıralarda yer almak, bir web sitesine gelen trafiğin artmasına neden olabilir.

 

Google'da ve diğer arama motorlarında, sonuçlar sayfası genellikle sayfanın üst kısmında ücretli reklamları ve ardından normal sonuçları veya arama pazarlamacılarının "organik arama sonuçları" dediği şeyi gösterir. SEO aracılığıyla gelen trafik, onu ücretli arama yoluyla gelen trafikten ayırmak için genellikle "organik arama trafiği" olarak adlandırılır. Ücretli arama, genellikle arama motoru pazarlaması (SEM) veya tıklama başına ödeme (PPC) olarak adlandırılır.

En İyi SEO Araçları

Oldukça teknik bir disiplin olarak, SEO'ların web sitelerini optimize etmeye yardımcı olmak için güvendiği birçok araç ve yazılım vardır. Aşağıda, yaygın olarak kullanılan bazı ücretsiz ve ücretli araçlar verilmiştir:

 

  • Google Search Console : Google tarafından sağlanan ücretsiz bir araçtır ve SEO'nun araç setindeki standart bir araçtır. GSC, en iyi anahtar kelimeler ve sayfalar için sıralamalar ve trafik raporları sağlar ve sahadaki teknik sorunları belirlemeye ve düzeltmeye yardımcı olabilir.
  • Google Ads Keyword Planner : Google Ads ürünlerinin bir parçası olarak Google tarafından sağlanan başka bir ücretsiz araçtır. Ücretli arama için tasarlanmış olsa da, anahtar kelime önerileri ve anahtar kelime arama hacmi sağladığı için SEO için kullanmak için harika bir araç olabilir, bu da anahtar kelime araştırması yaparken yardımcı olabilir.
  • Backlink Analysis Tools : Backlink analiz araçları, kullanıcıların hangi web sitelerinin kendi web sitelerine veya rakiplerin web sitelerine bağlantı verdiğini analiz etmelerini sağlar ve bağlantı kurma sırasında yeni bağlantılar bulmak için kullanılabilir.
  • SEO Platformları : SEO'ların siteleri optimize etmek için ihtiyaç duyduğu araçların çoğunu bir araya getiren birçok farklı SEO platformu vardır. En popüler olanlardan bazıları Moz, BrightEdge, Searchmetrics ve Linkdex'tir. Bu platformlar, anahtar kelime sıralamalarını izler, anahtar kelime araştırmasına yardımcı olur, sayfa içi ve sayfa dışı SEO fırsatlarını ve SEO ile ilgili diğer birçok görevi belirler.
  • Sosyal Medya : Çoğu sosyal medya sitesinin SEO üzerinde doğrudan bir etkisi yoktur, ancak diğer web yöneticileriyle ağ kurmak ve bina ile misafir gönderme fırsatlarını birbirine bağlayabilecek ilişkiler kurmak için iyi bir araç olabilirler.